Veelgestelde vragen
Tijdens een verhuizing zijn je spullen standaard verzekerd op je Inboedelverzekering in beide woningen. Je kunt je nieuwe woning alvast aan ons doorgeven via 'Verhuizen’. Kies bij de ingangsdatum de datum waarop je de sleutel krijgt.
Ben je eigenaar van de nieuwe woning? Dan moet je wel een Opstalverzekering sluiten vanaf de dag van de overdracht. Is je oude woning ook jouw eigendom? Dan kun je dus tijdelijk 2 Opstalverzekeringen hebben. Je leest hier meer over in het artikel 'Tijdelijk 2 woningen?'.
In een opslagruimte zijn je spullen maximaal 2 jaar meeverzekerd bij onze Inboedelverzekering. Als er na diefstal of vandalisme aan de buitenkant inbraaksporen te zien zijn, krijg je de spullen vergoed. Diefstalgevoelige spullen en voertuigen zijn vaak niet verzekerd in de opslag. Kijk voor alle details in je voorwaarden.
Wil je je gezinssamenstelling wijzigen? Dat kun je eenvoudig zelf regelen via Mijn Centraal Beheer. Volg deze stappen:
Wil je je gezinssamenstelling wijzigen? Dat kun je eenvoudig zelf regelen via Mijn Centraal Beheer. Log in op Mijn Centraal Beheer. Kies de verzekering die je wilt aanpassen. Klik op Verzekering aanpassen en pas je gezinssamenstelling aan. Let op: je moet deze aanpassing voor elke verzekering apart doorvoeren.
Nee, je aanpassingen zijn altijd standaard meeverzekerd. Wij kennen ook geen maximaal verzekerd bedrag. Je bent dus nooit onderverzekerd. Is de schade zo groot dat je woning opnieuw gebouwd moet worden? Dan betalen wij de kosten daarvan. Dit geldt zowel voor een eigen woning als een huurwoning. Dus ook verbeteringen aan je huurwoning zijn onbeperkt meeverzekerd.
In veel gevallen vergoeden wij de schade aan je huis en spullen. Natuurlijk alleen als dit niet jouw eigen schuld was. Dus bijvoorbeeld omdat je een raam had open staan of onvoldoende onderhoud aan je woning hebt gedaan. En wij vergoeden ook niet de oorzaak van de schade. Zoals een scheur in de schoorsteen of keldermuur. Kijk voor meer informatie op onze pagina's over: 'Wat is verzekerd bij lekkage door neerslag' en 'Daklekkage'.
Zonnepanelen en thuisbatterijen zijn standaard meeverzekerd met de Opstalverzekering. Je vindt hier meer informatie over op onze pagina over zonnepanelen.
Fijn dat je een anti-inbraaksysteem hebt, dat helpt zeker om je huis veilig te houden. Helaas kunnen we daar geen korting voor geven, maar we zorgen er wel voor dat je goed bent verzekerd.
Je collectiviteitskorting aanpassen doe je in Mijn Centraal Beheer, bij 'Mijn gegevens'. De aanpassing geldt dan meteen voor al je verzekeringen.
Neem dan een kijkje op onze pagina's met meer informatie over de Opstalverzekering of de Inboedelverzekering. Of bekijk je polisvoorwaarden.