
Met deze tips wordt jouw barbecueavond een topfeest
Organiseer jij binnenkort een barbecue voor familie of vrienden? En wil je weleens iets anders dan alleen de hamburger-held uithangen? Bekijk dan onze tips. Zo word je op jouw barbecuefeest ook een spelletjes-specialist, dans-durfal of gezelligheids-goeroe. Veel plezier!
9 tips voor een gezellige barbecueavond
Pas jouw muziek, aankleding, drankjes en gerechten aan op het thema van de avond. Denk aan “Latin Fiesta” met mojito’s en gegrilde maïskolven, of een “Tex-Mex Grill” met fajita’s en een cowboyhoed op tafel. Themalichtjes, tafelkleden en bijpassende bordjes maken het compleet.
Veel groenten en fruit krijgen een verrassende smaak op de barbecue. Grill bijvoorbeeld asperges, avocado’s, watermeloen of perziken. Of smelt halloumi of een Franse kaas in een bakje op het rooster. Maak ook eens een toetje op de barbecue. Denk aan gegrilde ananas, banaan met chocola of marshmallows op spiesjes.
Maak van tevoren teams en laat elk team rondom een ingrediënt een gerecht voor de barbecue maken. Aan het eind kies je samen het meest originele of lekkere gerecht. Het winnende team krijgt een wisselbeker. Extra voordeel: jij hoeft minder eten voor te bereiden.
Verzin een soort ‘raad het geheime ingrediënt’-spel. Verwerk in 1 of meerdere gerechten een verrassend ingrediënt, zoals kaneel in je BBQ-saus, koffie in de marinade of munt in een groentespies. Laat je gasten proeven en raden. De winnaar krijgt een (eetbare) prijs of een 1e keus bij het toetje.
Zet een tafeltje klaar met verschillende soorten drank, kruiden, ijs, fruit en receptenkaartjes. Laat gasten hun eigen zomerse (alcoholvrije) cocktail shaken. Extra leuk: organiseer een wedstrijdje ‘beste cocktail van de avond’.
Zet in de tuin een spelletjestafel neer. Leg makkelijke spelletjes klaar die iedereen kent en niet te lang duren. Of maak van tevoren bingokaarten met typische barbecuemomenten, zoals ‘iemand laat z’n bestek vallen’, ‘het vlees is niet gaar’ of ‘vliegje in de saus’. Heb je bingo? Dan mag jij het volgende muzieknummer kiezen. Kennen de gasten elkaar nog niet zo goed? Speel dan ‘Wie ben ik’ met leuke en gekke feitjes over elkaar.
Vraag vooraf aan alle gasten 2 favoriete liedjes. Zet deze liedjes in een gezamenlijke afspeellijst. Zo komt ieders muzieksmaak aan bod! Of doe tussen 2 eetrondes een muziekquiz. Bijvoorbeeld intro’s raden of verder zingen als de muziek stopt. De slappe lach komt dan vanzelf!
Hang een prikbord op met polaroidfoto’s die je die avond maakt. Laat gasten er iets bijschrijven. Bij volgende barbecues kun je de verzameling aanvullen. Zo heb je meteen een leuke traditie die je elk jaar kunt herhalen. En maak je samen mooie, tastbare herinneringen.
Steek na het eten een vuurkorf of vuurschaal aan, geef iedereen een dekentje en iets warms te drinken. Nodig jouw gasten uit om een grappig, gek of spannend verhaal te vertellen dat bij de avond past. Een mooie afsluiter en je leert elkaar meteen beter kennen.